МВС більше не розшукує ексзаступника генпрокурора Кузьміна Новини України

Міністерство внутрішніх справ зняло з розшуку колишнього заступника генерального прокурора Рената Кузьміна. Інформація про ексзаступника генпрокурора зникла з бази осіб, які переховуються від органів влади

Журналісти видання Bihus.Info звернули увагу, що ще 3 вересня Кузьмін значився в розшуковій базі. Проте вже станом на четвер, 5 вересня, інформація про його розшук відсутня.

Наразі Кузьмін є депутатом Верховної Ради IX скликання. До парламенту його обралт за списком «Опозиційної платформи — За життя».

Хто такий Ренат Кузьмін?

Колишній перший заступник генерального прокурора (2010—2013). Під керівництвом Кузьміна до суду передавали справи проти нинішнього генпрокурора Юрія Луценка, ексзаступника міністра охорони навколишнього природного середовища України Георгія Філіпчука та лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко. Також Кузьмін порушував кримінальну справу проти колишнього президента Леоніда Кучми.

У 2014 році Генпрокуратура розпочала провадження проти Кузьміна за підозрою у незаконному затриманні Луценка. Пізніше МВС просило Інтерпол оголосити Кузьміна в розшук, проте в бюро дійшли висновку, що справа ексзаступника генпрокурора має політичний характер.

  • 3 липня Центральна виборча комісія зареєструвала Кузьміна кандидатом у депутати на виборах у Верховну Раду.
  • 6 липня ЦВК скасувала реєстрацію Кузьміна у списку політсили «Опозиційна платформа — За життя». Причиною став лист Служби безпеки України, у якому зазначено, що Кузьмін перебуває в розшуку на території України з 20 червня 2014 року.
  • 12 липня Шостий апеляційний адміністративний суд міста Києва скасував постанову Центральної виборчої комісії про зняття з реєстрації кандидата в депутати від «Опозиційної платформи — За життя» Рената Кузьміна. Пізніше Верховний суд підтвердив законність реєстрації Кузьміна кандидатом у нардепи.


Джерело статті: “https://thebabel.com.ua/news/35262-mvs-znyalo-z-rozshuku-ekszastupnika-genprokurora-kuzmina-vin-stav-deputatom-radi”