"Заповніть будинок молодою кров’ю". Як моторошні листи "Наглядача" змусили американське подружжя у паніці продати дім своєї мрії

Подружжя з Нью-Джерсі було змушене продати будинок своєї мрії, придбаний 2014 року за 1,4 мільйона доларів, за значно меншу суму через погрози таємничого "Наглядача". Впродовж останніх 5 років він тероризував їх дивними листами.

Містичний автор листів запитував пару, коли вони заповнять будинок "молодою кров’ю", попереджав, що пильно спостерігає за подружжям та натякав на те, що у стінах будинку ховається щось зловісне, йдеться у матеріалі The Cut.

Щоразу подібні послання "Наглядача" ставали усе моторошнішими. Поліція ініціювала розслідування, проте, хто був автором листів, досі незрозуміло.

ТСН.ua переповідає деталі заплутаної історії.

Дивні листи

Подружня пара – Марія та Дерек Броддузи – придбали будинок у невеличкому містечку Вестфілді в Нью-Джерсі 2014 року. Вони заплатили 1,4 мільйона доларів за триповерхове помешкання 1905 року будівництва у голландському колоніальному стилі і почали робити у ньому ремонт, ще мешкаючи у своєму старому помешканні (також розташованому у Вестфілді).

Майже одразу після цього у поштовій скриньці новопридбаного будинку почали з’являтися дивні листи. Перший із них Дерек Броддуз знайшов, коли завершив фарбувати будинок та вийшов перевірити пошту. Послання було у білому конверті, на якому жирним шрифтом було написано – "Новим власникам".

будинок привидів Нью-Джерсі

"Шановні нові сусіди, що мешкають у будинку на 657 Бульварі, дозвольте привітати вас з прибуттям до мікрорайону", – йшлося на початку листа.

Проте продовження було не таким доброзичливим. Автор запитував нових власників про те, "як вони тут опинилися" та "чи притягнув будинок на Бульварі 657 їх до себе силою, яку приховує усередині". Він писав, що будинок протягом десятиліть перебував під наглядом його родини і наразі наближається до свого "другого пришестя".

Таємничий спостерігач також відзначав, що бачив, що подружжя розпочало ремонт та найняло робітників для того, щоб "зруйнувати будинок".

"Так-так-так. Погане рішення. Будинок на бульварі 657 краще на засмучувати", – загрозливо попереджав він.Частина листа стосувалася й трьох дітей подружжя – Дерек та Марія одного разу привезли тих для знайомства з сусідами. Автор погрожував, що коли дізнається їхні імена "покличе їх до себе". Дивне послання "Наглядач" підписав у кінці своїм псевдонімом.

Звернення до поліції

Дерек вирішив звернутися до поліції. Там були здивовані – офіцер, який читав листа, емоційно прокоментував його словами "Що це за чортівня?" та запитав Дерека, чи не має він ворогів. Чоловікові також порекомендували прибрати обладнання для будівництва подалі, щоб потенційний зловмисник не міг його використати.Наступного дня Дерек із дружиною вирішили запитати попередніх власників – Андреу та Джона Вудсів – щодо того, чи відомо їм щось про "Наглядача".

Ті зазначили, що незадовго до того, як виїхати, вони отримали подібне послання, у якому "Наглядач" писав про те, що його сім’я роками спостерігала за будинком, проте викинули його без зайвої думки – воно було єдиним за 23 роки, що сім’я мешкала у будинку.

Вудси вирішили піти до поліції разом з Марією Броддуз. Детектив Леонард Луго вислухав їх та порадив нікому не говорити про листи, зокрема, сусідам – усі вони були підозрюваними. Два тижні потому надійшов новий лист – у ньому "Наглядач" вже звертався до Марії та Дерека за їхнім прізвищем та хизувався тим, що знає імена трьох дітей родини.

будинок привидів Нью-Джерсі

"Будинок на Бульварі 657 з нетерпінням чекає на ваше заселення. Минули роки, відколи "молода кров" жила у його стінах. Чи дізналися ви секрети будинку? "Молода кров" гратиметься у підвалі, чи вони боятимуться туди спускатися? Я б дуже боявся. Це віддалене від решти будинку місце. Якби ви були на горі, ви були б не здатні почути їхні крики", – йшлося у листі.

Автор також натякав на те, що у стінах будинку ховається щось зловісне. "Робітникам було чим зайнятися – я спостерігав за тим, як вони розвантажували ваші речі. Смітник гарний. Чи вдалося їм знайти те, що у стінах? Вже час", – писав "Наглядач".

Нажахана моторошними посланнями сім’я на тривалий час припинила приїжджати до будинку. Вони вже були невпевнені у тому, чи будуть заселятися. "Куди ви зникли? Дім на Бульварі 657 сумує", – прокоментував це рішення "Наглядач" у третьому листі.

Полювання за "Наглядачем"

Сім’я Броддузів була розгублена щодо того, хто міг бути автором дивних листів. Коли вони купували будинок, на нього претендували інші зацікавлені, які просили Вудсів знизити ціну – Дерек та Марія припускали, що автором послань міг бути хтось з них. З іншого боку, постійне спостереження за сім’єю та кілька інших ознак наводили на думку, що, ймовірно, до послань причетний хтось з мікрорайону.

Перші підозри щодо конкретної людини виникли, коли Дерек розмовляв з Джоном Шмідтом, сусідом, що жив поряд. Той розповів про родину Ленгфордів, будинок яких розташовувався якраз між їхніми. Родина складалася з Пеггі Ленфорд (якій було 90) та кількох її дітей, яким було близько 60, і які мешкали разом з нею.

Шмідт зазначив, що наймолодший – Майкл – був безробітним, мав бороду, наче в Ернеста Геминґуея, та "чимось був подібним до Страхолюда Редлі" (ред. – героя роману "Вбити пересмішника" Гарпер Лі). Дерек вважав, що знайшов зловмисника. Детектив Луго, який вів справу, зазначив, що вже допитав Майкла, і дещо з того, про що він говорив, збігається з листами.

"Це вам не "Місце злочину: Вестфілд", – прокоментував він.

Однак жодних доказів не було. Сім’я Броддузів винайняла приватного детектива та сконтактувала з агентом ФБР, щоб з’ясувати, наскільки реальною є загроза. Останній, Роберт Ленеган, проаналізував листи та зазначив, що манера написання натякає на автора похилого віку.

будинок привидів Нью-Джерсі 2

Він також відзначив, що послання написане літературною манерою, а отже, автор "затятий читач". Ленеган також припускав, що "Наглядач", можливо, захоплювався однойменним фільмом із Кіану Рівзом в головній ролі, звідки й узяв свій псевдонім. Агент ФБР рекомендував подумати про те, що до листів можуть бути причетними колишні слуги, що доглядали за будинком, та їхні нащадки. Проте головними підозрюваними лишалися Ленгфорди.

Детектив Луго вдруге опитав Майкла – це не дало нічого, окрім того, що його сестра Еббі звинуватила правоохоронців у цькуванні її родини. Варто також зазначити, що, за словами його брата Сенді, Майлк був шизофреніком. Він інколи робив дивні речі, наприклад, заглядав у вікна сусідів.

Однак ті, хто його знали, говорили про те, що так він виявляє сусідську симпатію, і не вважали, що він здатний на написання листів. Підозрювали й саму Еббі – на листах знайшли жіноче ДНК. Проте подальший аналіз ДНК довів, що це не вона. Зрештою, поліція взагалі викреслила Ленгфордів з переліку підозрюваних.

Один із детективів поліції мав й інші припущення щодо того, хто міг бути автором листів. Одного разу він помітив біля будинку подружжя автівку, що зупинилися там на тривалий час. За її кермом була дівчина. Детектив встановив, що вона жила неподалік і у неї був хлопець, що грав у відеоігри. У одній з ніх його нікнеймом був The Watcher (наглядач). Та більше доказів знайти не вдалося.

Під підозру підпали й самі Броддузи – дехто припускав, що за допомогою листів вони намагалися провернути якусь шахрайську схему з будинком й заробити більше грошей. Поліція навіть взяла зразки ДНК у Марії, однак вони не збіглися зі зразками на конверті.

Дерек показав листи своєму священнику — той освятив помешкання на випадок, якщо у ньому живуть привиди.

Продаж будинку

Броддузи не хотіли самі мешкати у будинку, тож вирішили здавати його в оренду, поки не вдасться продати. До помешкання заселилася сім’я дорослими дітьми та двома собаками. Саме вона знайшла четвертий лист наглядача, що надійшов два з половиною роки після отримання першого. Він був написаний з помітно більшою агресією, ніж попередні.

"Ви губитесь у здогадках щодо того, хто такий Наглядач? Озирніться навколо – можливо ви говорили зі мною, одним з так-званих сусідів, які нібито не мають жодного уявлення про те, що відбувається. Можливо, ви знаєте, хто я, але занадто налякані, щоб сказати комусь. Розумне рішення", – йшлося у листі.

будинок привидів нью-джерсі 4

З послання було також зрозуміло, що його автор уважно стежив за медійним висвітленням історії, спробами Дерека самостійно вислідити кривдника та навіть пропозицією знести будинок, проти якого виступили інші мешканці бульвару. Наглядач завуальовано погрожував помстою за дії подружжя.

"Можливо, автомобільна аварія. Можливо, пожежа. Можливо, щось таке просте, як легка хвороба, яка ніколи не минає, але змушує вас страждати щодня. Можливо, таємнича смерть домашнього улюбленця. Кохані раптово гинуть. Літаки, машини та велосипеди потрапляють в аварії. Кістки ламаються", – писав таємничий спостерігач.

Сім’я, що винаймала помешкання, була налякана, проте погодилася лишитися за умови встановлення відеокамер навколо будинку. Зрештою, у серпні 2019 року, через 5 років після придбання, Броддузи продали будинок.

Новий покупець заплатив за помешкання 959 тисяч доларів – значно менше за суму, за яку подружжя придбало будинок у Вудсів. Оскільки особу "Наглядача" так і не вдалося встановити, можливо, тепер він писатиме моторошні листи новому власнику. Примітно, що тепер будинок на Бульварі 657 у Вестфілді часто називають Будинком "Наглядача".

ВідеоМоторошне зникнення Мадлен Макканн: що з нею сталося

Для родини лікарів з Британії це мали бути приємні канікули разом з дітьми у Португалії. Але в передостанній день все перетворилося на суцільний жах — їхня трирічна донечка зникла. Відтоді про Мадлен Макканн ніхто не чув. 12 років тому ця історія облетіла усі світові ЗМІ. Справу розслідували 40 детективів. Але з’ясувати, що ж трапилося з дитиною, так і не вдалося.

Моторошне зникнення Мадлен Макканн: що з нею сталося
Сніданок з 1+1
  • Facebook 3
  • Twitter
  • Telegram
  • Messenger
  • ViberДжерело статті: “https://tsn.ua/svit/zapovnit-budinok-molodoyu-krov-yu-yak-motoroshni-listi-naglyadacha-zmusili-amerikanske-podruzhzhya-u-panici-prodati-dim-svoyeyi-mriyi-1394088.html”