У Лондоні заарештували ювеліра з Індії, який привласнив кредити на $2 млрд

Протягом семи років менеджери Punjab National Bank видавали Моді та його дядькові гарантії, які давали їм змогу брати кредити

19 березня в Лондоні заарештували індійського бізнесмена Нірава Моді, якого розшукують в Індії за обвинуваченням у найбільшому розкраданні в історії країни, повідомило видання The Times of India.

Моді був одним з найвідоміших бізнесменів Індії, що набув статків на продажі ювелірних виробів в країни Заходу. У 2017 році його активи оцінювали в $1,8 млрд. Річна виручка компанії Моді Firestar Diamond у 2017 році, згідно з її звітами, становила $2,3 млрд.

На початку 2018 року індійські фінансові регулятори виявили схему шахрайства з участю Моді. За їхніми даними, протягом семи років менеджери Punjab National Bank видавали Моді та його дядькові Мехулу Чоксі гарантії, які давали їм змогу брати кредити в інших банків. Кредитні кошти виводили на рахунки фірм-одноденок і так і не повернули.

Моді і Чоксі покинули Індію в січні 2018 року, за кілька тижнів до викриття. У червні їх оголосили в розшук через Інтерпол. Моді заявив, що хоче одержати у Великобританії політичний притулок.

Індійський бізнесмен уже постав перед англійським судом, який відхилив прохання про заставу. Бізнесмен пробуде під вартою до нових слухань, запланованих на 29 березня.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/u-londoni-zaareshtuvali-juvelira-z-indiji-privlasniv-krediti-na-2-mlrd-825181.html”