Викликати лікаря в перші дні хвороби не потрібно: Україні змінюють систему виписки лікарняних

Виклик лікаря в перші дні хвороби скасують: в Україні змінюють систему виписки лікарняних
Міністерство охорони здоров’я України змінює систему виписки лікарняних листів. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк в інтерв’ю РБК-Україна.
"Ми плануємо сформувати таку систему, коли відпаде необхідність викликати лікаря в перші дні хвороби для того, щоб отримати лікарняний лист. Ці причини виклику лікаря додому ми приберемо і відкриємо дорогу для нормальних відносин лікаря і пацієнта", — повідомив Ковтонюк.
При цьому Ковтонюк не уточнив, яким чином буде проводитися реформа лікарняних. "Поки я не можу розкривати всі карти, оскільки над цим працюють, крім МОЗ, Міністерство соціальної політики і Фонд соціального страхування, який виплачує гроші за лікарняним", — сказав чиновник.
За його словами, за більшістю параметрів між відомствами вже досягли консенсусу. "Це буде серйозне спрощення процедури їх отримання, яка влаштує і роботодавців, і Фонд, і нас. Ми хочемо розвантажити лікаря від необхідності оформлення лікарняного, оскільки це — не питання лікування, а соціальних виплат. Лікар братиме участь у цьому процесі тільки для того, щоб засвідчити факт захворювання", — зазначив Ковтонюк.

Джерело статті: “http://expres.ua/news/2018/05/15/294773-vyklyk-likarya-pershi-dni-hvoroby-skasuyut-ukrayini-zminyuyut-systemu-vypysky”