Сьогодні я - актор: як українці заробляють, виконуючи ролі в масових сценах

Сьогодні я — актор: як українці заробляють, виконуючи ролі в масових сценах
У теплу пору знімають чи не найбільше кінофільмів, рекламних роликів. І, виявляється, на цьому можна заробити, якщо взяти участь у так званій масовці. Таких акторів спеціально набирають для зйомок, однак акторська освіта чи бездоганна зовнішність — необов’язкові! Тож такі зйомки стають дедалі популярнішим способом заробітку та розваги, пише газета "Експрес".
Про те, що потрібен актор для масовки повідомляють здебільшого в соцмережах, де розміщують відповідні оголошення. Потрапити на зйомку — проста справа.
"Я нещодавно знімався в рекламі пива. Вперше такий досвід. Навіть не довелось проходити кастинг — надіслав організаторам декілька фото і вони запросили на зйомки, — розповідає Олег Телюк. — Початок було заплановано на... третю годину ночі! Як виявилось, так себе страхують на випадок спізнень акторів. Бо поки процес став нагадувати зйомку, минуло десь з півтори години. З’явились гримери та костюмери. Мені приліпили вуса, з якими не так і комфортно — лоскочуть (сміється. — Авт.). До речі, тим, у кого роль вусатого дядька, курити — заборонено! Спирт, клей і самі вуса можуть легко спалахнути".
Хто яку роль зіграє, акторам масовки кажуть уже під час зйомки. Олегу, скажімо, довелося бути пивоваром і відвідувачем базару. Коли актори готові, то виходять на локацію (майданчик знімання сцени) і слухають команди режисера, який пояснює, де стати, що робити. Після цього лунає оте славнозвісне: "Тиша на майданчику! Мотор! Знімаємо!"
"Є базовий сценарій, а решта — імпровізація. Тож не обходиться й без казусів, — говорить Олег. — Зрештою, більшість акторів непрофесійні, тому все це переходить на жарти. Але одні й ті самі сцени доводиться повторювати по 10 — 15 разів. Це робота для терплячих. У когось роль — ходити з парасолькою, а декому потрібно кожного разу тягати ящик з яблуками чи іншим провіантом, як, наприклад, мені. Зйомки на першій локації відбувались з 6 до 8 ранку — тобто якихось декілька секунд реклами знімали дві години! З перервою на обід мій робочий день тривав з третьої ночі до 19.00. Більшість часу — це очікування. А самі зйомки відбувались максимум 4 години. Заплатили, як і обіцяли — 450 гривень за знімальний день, а також 25 гривень за додаткову годину. Все відбувається офіційно, актори підписують договір. Звичайно, за такий графік — гроші невеликі, але якщо заробіток не головна мета, то це приємний бонус", — зауважує 28-річний актор-аматор.
"Я беру участь в різних масовках уже сім років. Зауважила, що останнім часом їх стало значно більше, — стверджує 28-річна Олександра Невська. — Знімалась у рекламних роликах, фільмах, розважальних кінострічках. Наприклад, в одному популярному комедійному телесеріалі виконувала роль журналіста — брала інтерв’ю в політиків, при цьому говорити не треба було".
А вперше дівчина "засвітилась" у багатосерійному фільмі про легендарну польську співачку Анну Герман. "Зйомки відбувались на залізничному вокзалі — ми зустрічали співачку з квітами. Роботи було на хвилину, але знімали багато кадрів, — продовжує дівчина. — Також у моєму "портфоліо" реклама коньяку, косметики. Платять по-різному. Буває, що за день 400 гривень, а за дві години — 100. Якось за три дні вдалося заробити майже тисячу. Інколи організатори зйомок нас ще й годують. Основні вимоги до кандидатів — витривалість. На вагу, вік, стать зважають лише тоді, коли потрібні відповідні типажі".
"Я знімалась у масовці двічі. Недавно — в рекламі романтичної комедії. Заплатили приблизно 350 гривень за день. Але мене цікавлять не гроші, а сам процес. Однак не завжди мені телефонували, коли я записувалась. Бувало, відписували, що мій типаж не підходить", — каже Оксана Яцкович, акторка-аматорка.
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram
Юлія ГОЛОДРИГА
Джерело статті: “http://expres.ua/digest/2018/05/14/294636-odyn-den-kino-skilky-zaroblyayut-ukrayinci-vykonuyuchy-roli-masovyh-scenah”