САП відкрила провадження проти НАБУ по справі ОнищенкаНацполіція за дорученням Спеціалізованої антикорупційної прокуратури розглядає кримінальне провадження, відкрите 14 травня проти Національного антикорупційного бюро за їх спроби нібито самостійно діяти у справі нардепа-втікача Олександра Онищенка — в обхід прокуратури.


Про це повідомляє прес-служба САП на своїй сторінці у Facebook.


ЗМІ раніше оприлюднили відео онлайн-спілкування Онищенка з співробітниками НАБУ, в ході якого нібито була укладена угода в кримінальному провадженні.


САП стверджує, що угода про визнання винуватості може бути укладена тільки з ініціативи прокурора або підозрюваного/обвинуваченого, а прокуратура не давала санкції на спілкування детективів з Онищенком. Більш того, керівник підрозділу детективів Калужинською А.В., який вів переговори, "взагалі не є детективом в зазначеному провадженні", і НАБУ "приховало" факт їх проведення від процесуальних керівників.


"Онищенко або його адвокати не зверталися до САП про укладення угоди про визнання винуватості, а зазначене питання прокурорами САП з підозрюваним або його захисниками взагалі не обговорювалося. Роль організатора злочинної організації та участь в скоєнні особливо тяжких злочинів, які інкримінуються Онищенку ... не дозволяє взагалі говорити про можливість укладення такої угоди", — резюмували прокурори.


Вчора, 15 травня, в НАБУ заявили, що не пропонували Онищенку укласти "угоду зі слідством" без відома прокурорів САП.


«Аргумент»


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/sap-v-dkrila-provadzhennya-proti-nabu-po-sprav-onishchenka”